Jastarnia – cudowny kurort wypoczynkowy

Okres letni to dla większości Polaków czas wyjazdów i podróży. Niezmiennie od wielu lat najczęściej wybieranymi miejscami do spędzenia swojego odpoczynku są nadmorskie miasta i miejscowości. Można znaleźć tutaj wiele pięknych miejsc, czyste plaże oraz wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych, które zachęcają do odwiedzin. Jednym z takich miejsc jest Jastarnia, czyli miasto położone na terenie województwa pomorskiego, na przepięknej Mierzei Helskiej.

Jastarnia uważana jest za jeden z najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych nad Morzem Bałtyckim. Miasto to zostało założone już pod koniec czternastego wieku. Prawami miejskimi cieszy się dopiero od drugiej połowy dwudziestego wieku. Znajdziemy tutaj wiele zabytków oraz ciekawych, uroczych miejsc. Ze względu na dużą ilość turystów, powstało tutaj wiele punktów informacji turystycznej, w których można uzyskać informacje na temat historii miasta, organizowanych wycieczek oraz miejsc noclegowych. Oferty wszystkich funkcjonujących tutaj hoteli oraz pensjonatów można znaleźć w internecie, wpisując w wyszukiwarkę hasło: „noclegi Jastarnia”. W punkcie informacji turystycznej można również dowiedzieć się o wyjątkowych miejscach zlokalizowanych na mapie gastronomicznej Jastarni, w których można spróbować lokalnych przysmaków.

Jastarnia to miasto znane przede wszystkim z dużej ilości kąpielisk. Każdy z tych obiektów funkcjonuje jedynie w okresie letnim. Wtedy też na plażach znajdujących się przy kąpieliskach znajdziemy ratowników wodnych, którzy czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich osób odwiedzających. Na plażach istnieją boiska do gry w plażową piłkę siatkową oraz w wiele obiektów gastronomicznych takich jak smażalnie ryb czy budki z lodami. Wszystkie kąpieliska rozciągają się na długości od stu do dwustu metrów linii brzegowej. Aby zapobiec epidemiom, co roku wody kąpielisk poddawane są badaniom. Działania te podejmowane są w celu ochrony zdrowia oraz minimalizowania ryzyka zakażenia turystów korzystających z tych obiektów. Obok plaż funkcjonują także wypożyczalnie rowerów oraz sprzętu wodnego. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem wszystkich turystów, którzy w bardzo prosty sposób mogą skorzystać z rowerów i przy okazji zwiedzić przepiękną okolicę. Jastarnia to przepiękne miejsce o charakterze turystyczno-wypoczynkowym, w którym co roku w okresie letnim możemy spotkać wielu turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>