Niesamowite ZOO w Płocku

Województwo mazowieckie kojarzymy głównie z Warszawą i często zapominamy o Płocku, a jest to miasto niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym. Znajduje się tu mnóstwo atrakcji, Wisła, stare miasto, muzeum czy zoo. Właśnie to ostatnie jest niezwykle popularne, szczególnie wśród rodzin z dziećmi.

Płockie ZOO istnieje już od roku 1951 i należy do najciekawszych polskich ogrodów zoologicznych, a jego powierzchnia to około 10 hektarów na których żyje około 3,5 tysiąca zwierząt, co jest ogromną ilością. ZOO w Płocku słynie przede wszystkim z ogromnej populacji gadów i sporej ilości akwariów, oprócz tego możemy podziwiać nurkujące pingwiny, małpy bardzo małych rozmiarów, czyli tamaryny i mermozety, a przede wszystkim pandy, które są bardzo popularne wśród najmłodszych gości płockiego ogrodu zoologicznego. Ciekawostką jest niewątpliwie fakt, że w ZOO mieszka najstarszy okaz w Europie – ponad 85 letnia samica aligatora, co jest ogromnym ewenementem. Dodatkowymi atrakcjami dla najmłodszych są foki, możemy w danych godzinach zaobserwować ich trenowanie czy karmienie. Również warto zapoznać się z resztą terminarza, gdyż tam są zawarte dni i godziny wypuszczania danych zwierząt, ich karmienia oraz szkolenia.

Oczywiście jak w każdym innym ZOO znajdziemy takie zwierzęta jak lwy, słonie, ptaki tropikalne, kangury czy żyrafy. Jest to nie tylko ciekawa atrakcja, ale również znakomita lekcja dla najmłodszych turystów. Ogrodów zoologicznych w Polsce istnieje tylko 15 i są one umieszczone w największych miejscach, tak więc warto wykorzystać sytuację, kiedy będziemy w Płocku, aby odwiedzić właśnie ten ogród zoologiczny. Możliwe również jest oczywiście wynajęcie przewodnika dla grup szkolnych, który pogłębi informacje dostępne na tablicach informacyjnych i na pewno dzieci dowiedzą się wielu interesujących ciekawostek na temat oglądanych zwierząt.

Płock jest często wybierany na spędzenie dłuższych wakacji, gdyż atrakcji jest tu mnóstwo, dlatego też asortyment noclegów jest tu bardzo szeroki. Znajdziemy wiele hoteli, pensjonatów, ale również prywatnych pokoi,  a co ważne w niezbyt wygórowanych cenach. W Płocku znajduje się też wiele uczelni, dlatego baza noclegowa jest również dostosowana do studentów, dzięki czemu można znaleźć łatwo kwaterę. Płock pozwala zaoszczędzić nieco grosza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>