Wiżajny – miejsce pełne uroku

 Z Krakowa [➡http://szpital-barska.pl/baza-noclegowa-w-krakowie-663/] przenosimy się dzisiaj do pewnej miejscowości, która zapewne nie wszystkim jest znana. W Polsce są miejsca, które są słabiej odwiedzane przez stereotypy, legendy, które mają mało wspólnego z rzeczywistością. Chociaż jest prawdą, że jest to polski biegun zimna. Mowa tu o Suwałkach, regionie Polski, gdzie temperatury są zawsze najniższe. Ale niskie temperatury nie oznaczają, że nie warto odwiedzać tego regionu. Jednym z miast wartym zobaczenia są Wiżajny, leżące na północnych kresach Suwalszczyzny. Jest to małe miasteczko nastawione głównie na agroturystykę. Zatem warte uwagi są tutejsze noclegi [➡http://meteor-turystyka.pl/noclegi,wizajny,0.html], których wybór umożliwia całkiem dobra baza noclegowa. Głównie w sezonie zimowym Wiżajny goszczą wielu turystów, bo zima w tym rejonie zawsze jest dłuższa niż w pozostałych zakątkach kraju.

Najdłuższa zima w historii trwała tu od stycznia aż do czerwca. Dlatego do Wiżajn najlepiej wybrać się w ferie zimowe. Wtedy jest do robienia najwięcej a region tętni życiem. Głównie oczywiście dzięki turystom i fanom narciarstwa biegowego, bo to znany kurort narciarski w tej części kraju. Jest popularny, bo jest ciekawie położony i dobrze wyposażony. Są tu również rokrocznie bardzo dobre warunki pogodowe i śniegowe dla narciarzy, dlatego warto poznać to miejsce, tym bardziej, że łatwo tu dojechać na przykład z Warszawy. Co ciekawe, niekoniecznie opłacalne jest zabranie swojego sprzętu, bo mamy tu bardzo dużo wypożyczalni.

Jest wiele tras narciarskich [➡http://suwalszczyzna-jakbasn.pl/szlaki/szlaki_narciarskie.php], o różnych stopniach trudności, dla ludzi w każdym wieku. Od oślich łączek dla nowicjuszy narciarskich, po wielce skomplikowane i niebezpieczne trasy dla wyszkolonych i doświadczonych już narciarzy. Ciekawostką jest, że pod wsią Suwalskie, leżącą niedaleko Wiżajn, wytyczono czerwoną (czyli najtrudniejszą) trasę, wiodącą przez trudne Góry Sudawskie. Trasa ta jest jedną z najcięższych w regionie, dlatego powinni korzystać z niej tylko doświadczeni i sprawni narciarze. Mamy tu do czynienia z bardzo dobrymi warunkami śniegowymi i długą trasą zjazdu, mierzącą około 6,5 km. Narciarze więc nie będą tu się nudzić. Trasa jest bardzo popularna wśród starszyzny narciarskiej i doświadczonych już fanów nart.

5 komentarzy

 1. Huawei

  Skoro zimy w Wiżajnach są takie srogie, to czy lata są cieplejsze niż w innych regionach Polski?

  Odpowiedz
 2. dresiara

  Lubię odwiedzać takie mniej popularne miejsca, bo wbrew pozorom i stereotypom są piękne i mają swój urok

  Odpowiedz
 3. Wichaczewska

  Ekipo z Barskiej ja też pracuję w służbie zdrowia i mam nadzieję, że kiedyś się gdzieś spotkamy na szlaku, na plaży albo w jakimś innym zakątku Polski

  Odpowiedz
 4. bounty

  Huawei z tego co pamiętam z lekcji geografii to nie są cieplejsze niż w innych regionach, ale pewności nie mam

  Odpowiedz
 5. Kluska

  Urocze te Wiżajny, chętnie się tam wybiorę w zimie. Fajne miejsce na nocleg w ferie :)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>