Zwardoń – nowe oblicze polskiego południa

Jest takie miejsce, gdzie czas płynie wolniej a góry stają się najlepszym przyjacielem człowieka. Tym miejscem jest Zwardoń – kameralna wioska licząca niespełna tysiąc mieszkańców – położona w najpiękniejszym fragmencie województwa śląskiego. Do jej lokalizacji warto dorzucić sąsiedztwo z granicą słowacką a także Beskid Śląsk i Żywiecki.

To miejsce, które pokochali miłośnicy białego szaleństwa. Pokrywa śnieżna utrzymuje się od października aż do późnej połowy kwietnia. Wszystko to dzięki specyficznemu i unikalnemu mikroklimatowi. Narciarze docenili znajdujące się w Zwardoniu wyciągi oraz profesjonalnie przygotowane stoki i trasy narciarskie. Zwardoń wybrali także wszyscy letnicy i górale – spragnieni wędrówek, spacerów i zapierających dech w piersiach krajobrazów.

Sama miejscowość, jak i najbliższa okolica posiada mnóstwo tras turystycznych. Przygotowane szlaki turystyczne mają różną długość. Pokonanie niektórych zajmie nam nawet kilka godzin – pasjonaci górskich spacerów, powinni być usatysfakcjonowani. Warto razem ze swoją drugą połówką odwiedzić Aleję Zakochanych lub Aleję Wspomnień.

Większość tras rozpoczyna się w centrum Zwardonia – można znaleźć ściągawkę w postaci tablic informacyjnych, pomogą wybrać najatrakcyjniejszy szlak. Dla miłośników jednośladów przygotowano wiele tras rowerowych.

Okolica Zwardonia jest równie atrakcyjna jak sama wioska. W pobliżu znajduje się oddalony o kilka minut Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego, w którym jest warta uwagi Barania Góra. Można zaopatrzyć się w pamiątki, skosztować pysznej kuchni a także zrobić zdjęcie przy skoczni narciarskiej Adama Małysza.

Baza noclegowa w Zwardoniu stale powiększa się, gdyż wioska zyskuje coraz większą popularność. Jej podstawę stanowią zadbane pensjonaty, zajazdy i ośrodki oferujące pokoje gościnne. Ceny za noc zaczynają się już od 20 zł. Znajdziemy także drewniane domki letniskowe, które idealnie nadadzą naszemu wyjazdowi góralski klimat. Jednym z najpopularniejszych noclegów jest luksusowy Dworek Szwajcaria, który oferuje darmowy Internet, bar, bezpośredni dostęp do stoku oraz basen.

Zwardoń to miejsce inne niż wszystkie. Spokojne ale atrakcyjne, niedrogie ale luksusowe. Nie zastanawiaj się dłużej. Zarezerwuj nocleg już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>